PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Hit kolejki i hit rundy, czyli starcie JKS-u z Varsovią nie zawiódł kibiców. Oba zespoły pokazały handball na wysokim poziomie. Liderujące w tabeli czarno-niebieskie potwierdziły swoją moc i zgarnęły kolejny komplet punktów.

SPR JKS JAROSŁAW - VARSOVIA WARSZAWA 31-25 (17-16)

JKS: Backiel, Musakova, Kulpa - Turkalo 2, Strzębała, Bieńkowska, Wicińska 2, Luberecka 3, A. Szymborska 11, O. Szymborska 4, Strózik 2, Wojtaszek, Rygiel, Moszkowicz, Sestakova, Shupik 7.
Varsovia: Klarkowska, Rudnicka, Sala - Dronzikowska 8, Jabłońska 2, Janicka, Jarosiewicz 3, Lewandowska 1, Włodkowska 1, Koc 2, Zawadzka 3, Radzikowska, Janik 5, Marzewska, Świetochowska, Kuryłek.

Sędziowali: K. Jac i M. Wrona (Tarnów). Kary: 4 i 4 minuty. Widzów: 650.

To był mecz dwóch godnych siebie rywali, najpewniej, najlepszych drużyn w I lidze. Kibice oglądali pojedynek stojący na wysokim poziomie. Nie brakowało emocji i walki. Jarosławianki zaczęły w swoim stylu. Dość szybko budowały przewagę. W bramce znakomicie spisywała się Annamaria Musakova, zresztą cała defensywa JKS-u była bardzo trudna do sforsowania. W 15 minucie jarosławianki wygrywały już 11-5 i cały czas trzymały dystans. Z dobrej strony w naszej drużynie pokazały się nowe zawodniczki – Kinga Strózik, pozyskana z Korony Handball Kielce oraz Iga Wicińska i Patrycja Bieńkowska z Arki Gdynia. Pod koniec pierwszej połowy rywalkom udało się jednak podgonić wynik, a zaraz po przerwie nawet doprowadzić do wyrównania i na chwilę wyjść na plus. Varsovia z prowadzenia cieszyła się tylko przez minutę, a potem wszystko wróciło do normy. Ponieważ indywidulanie pilnowane były Natalya Turkalo i Alona Shupik ciężar gry wzięła na siebie Amanda Szymborska. Rozgrywająca JKS-u kręciła rywalkami jak na karuzeli. Zdobyła trzy gole z rzędu i w 40 minucie gospodynie wygrywały 21-19. W jarosławskiej bramce wówczas kapitalnie broniła Marta Backiel. Potem czarno-niebieskie powiększyły dystans. W końcowych fragmentach przewaga JKS-u urosła do 7 goli i kolejne zasłużone zwycięstwo stało się faktem.

POZOSTAŁE WYNIKI: SPR Olkusz - AZS AWF Warszawa 38:38 k. 2:4 (22:15); Wesoła Warszawa - SPR Olkusz 28:34 (14:17); Olimpia Nowy Sącz – AZS UMCS Lublin 25:35 (12:11).

1.            JKS                9            24            298-204

2.            Varsovia         9            21            261-206

3.            Imperium       8            18            211-185

4.            Sośnica          8            18            241-188

5.            AZS UMCS            8            16            214-186

6.            Olkusz            8            13            254-245

7.            AZS AWF   8            12            229-237

8.            Wesoła          8            9            205-213