Koledzy i koleżanki wspierają Mateusza

Autor: ek 07.12.2018 Nr: 49/2018
Koledzy i koleżanki wspierają Mateusza
Fot. org.

 „Mechanik” i „Geodezyjny” – dwie sąsiadujące ze sobą szkoły zorganizowały akcję charytatywną pod hasłem „Wspólnie dla Mateusza” .

Mateusz jest uczniem klasy IV technikum, kształcącym się w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu. Już trzeci rok zmaga się z chorobą nowotworową. W sfinansowaniu kosztownego leczenia, jakiemu poddawany jest nastolatek chętnie pomagają jego rówieśnicy. Akcja zorganizowana przez uczniów ZSTiO oraz ZSDGiL odbyła się 19 października.

Niespełna 2-godzinny trening zumby i cross-fit poprowadzili instruktorzy jarosławskiego Active Klub Style, a w zabawę, połączoną z tańcem, ruchem i wysiłkiem fizycznym włączyli się uczniowie obu szkół.

   Organizatorzy dziękują prowadzącym – Annie Aksamit oraz Michałowi i Mateuszowi Szczepańskim za społeczne zaangażowanie, a wszystkim ćwiczącym i kibicującym za okazaną pomoc i wsparcie dla Mateusza.

Koordynatorami akcji były: Joanna Czyż i Bernadetta Pajda, wykonujące zawód pedagoga w wyżej wymienionych placówkach.

   Najbliższa akcja charytatywna dla Mateusza odbędzie się 14 grudnia na hali PWSTE w Jarosławiu. W trakcie wydarzenia pod hasłem „Ekonomik dla Mateusza” przewidziany jest mecz koszykówki, licytacje oraz występy artystyczne.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane