Urzędnicy dla Miśki

Autor: 14.12.2018 Nr: 50/2018
Na kiermaszu można było nabyć prezenty mikołajkowe i świąteczne.
Na kiermaszu można było nabyć prezenty mikołajkowe i świąteczne.

W dniach 5-7 grudnia w holu Urzędu Miasta Przeworska odbył się Kiermasz Pracowniczy „Dla Miśki”, z którego dochód zostanie przeznaczony dla cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) Michalinki Kułakowskiej z Przeworska.

Rodzice Michalinki do tej pory zakupili z pomocą dobrych ludzi niezbędne do funkcjonowania córeczki sprzęty, m.in. koflator, który wspomaga odruch kaszlu czy specjalny wózek. Niestety, potrzeby finansowe nie maleją. Dziewczynka wymaga rehabilitacji ruchowej, neurologicznej, a także zaopatrzenia w specjalistyczny sprzęt – gorset, kortezy, pionizator. Każda złotówka przekazana na jej leczenie jest cenna.

   Jedną z form wsparcia był kiermasz pracowniczy w urzędzie miasta, gdzie przez trzy dni można było nabyć prezenty mikołajkowe, drobne upominki, stroiki adwentowe i bożonarodzeniowe oraz wiele innego rękodzieła, które przekazały indywidualne osoby.

   W pomoc przy sprzedaży zaangażowały się po raz kolejny panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, pracownicy UM oraz osoby zaprzyjaźnione. Cały dochód ze sprzedaży wspomoże leczenie i rehabilitację dziewczynki.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane