Wieczór z poezją

Autor: 14.12.2018 Nr: 50/2018
Spotkanie z poezją Stefanii Groch z Gorzyc (na zdj. w środku).
Spotkanie z poezją Stefanii Groch z Gorzyc (na zdj. w środku).

„Wiersze sercem pisane...” – to tytuł tomiku poezji Stefanii Groch z Gorzyc, którego promocja odbyła się w środę, 28 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Gorzycach.

Autorka nowo wydanego tomiku Stefania Groch jest członkinią Klubu Poetów Podkarpacia „Perły”. Mimo nie najmłodszych lat, ma znakomitą pamięć i praktycznie wszystkie swoje wiersze potrafi wyrecytować z głowy. Jest znakomitą obserwatorką otaczającej ją rzeczywistości, a swoje radości i smutki przelewa na papier. Jej poezja jest bliska człowiekowi, płynie z niej miłość do Boga i drugiego człowieka, przyrody i Ojczyzny. Jej wiersze cechuje prostota i nade wszystko mądrość.

   Autorkę i jej poezję powitali ciepło koledzy z klubu poetów oraz całe grono zaproszonych gości – wśród nich radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, dyrektor GBP w Tryńczy, nauczyciele, mieszkańcy Gorzyc i rodzina. Swoją obecnością na spotkaniu zaszczycił również senator RP Mieczysław Golba.

Tego wieczoru poezję czytała zgromadzonym sama autorka, jak również jej wnuk Jakub Groch i wnuczka Ewelina Łopuszańska. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił syn pani Stefanii Krzysztof Groch z zespołu „Family Power” oraz wnuczka Katarzyna w roli solistki.

   Na pamiątkę spotkania każdy jego uczestnik otrzymał pamiątkowy tomik poezji.

Komentarze