Przełamali się opłatkiem

Autor: erka 21.12.2018 Nr: 51/2018
Zuchy opowiedziały o Betlejemskim Świetle Pokoju.
Zuchy opowiedziały o Betlejemskim Świetle Pokoju.

Barszcz, pierogi, gołąbki, kapusta z grochem, makowce i inne pyszności królowały na stołach podczas spotkania wigilijnego dla mieszkańców gminy Gać w Ostrowie. Zorganizowała je już po raz trzeci wójt Grażyna Pieniążek.

W niedzielę, 16 grudnia wigilijne spotkanie rozpoczęło się Mszą św. odprawioną przez ks. proboszcza Zenona Bieszczada. Po nabożeństwie dzieci z Gromady Zuchowej „Mali Wytrwali” z Gaci wykonali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomniały, skąd wzięła się tradycja Betlejemskiego Światła Pokoju, które w okresie świątecznym trafia do polskich domów.

   Na placu przed kościołem wójt Grażyna Pieniążek złożyła mieszkańcom życzenia świąteczne, a wcześniej przekazała szkołom i instytucjom opłatki, by dzielili się nimi w swoich kręgach. Zaprosiła też do kosztowania słodkości i potraw wigilijnych. Wszystkie smakołyki przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy.

   Podczas spotkania odbył się również jarmark świąteczny przygotowany przez uczniów i seniorów z dziennego domu opieki w Białobokach.

 

Komentarze
Popularne