Młodzież z Rokietnicy stworzyła parafialny kalendarz

Autor: ek 21.12.2018 Nr: 51/2018
Młodzież z Rokietnicy stworzyła parafialny kalendarz
Fot. org.

1 grudnia w świetlicy wiejskiej w Rokietnicy odbyła się promocja parafialnego kalendarza, na którym znalazły się lokalne krzyże i kapliczki. Uroczystość połączono z podsumowaniem roku liturgicznego.

W kościele w Rokietnicy do nabycia jest kalendarz ukazujący krzyże i kapliczki znajdujące się na ziemi rokietnickiej.

Kalendarz powstał z inicjatywy młodych ludzi należących do Ruchu Apostolstwa Młodzieży, pod okiem duszpasterza ks. Witolda Orzechowskiego. Komentarz do niego zamieścił ks. Jacek Chochołek, proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja i Matki Boskiej Częstochowskiej

w Rokietnicy. Oto jego fragment:

– Motywem przewodnim tego wydawnictwa są ponownie przydrożne i przydomowe krzyże i kapliczki; których tak wiele jest na naszej, rokietnickiej ziemi. Świadczą dobitnie o przywiązaniu do Wiary i Boga byłych i obecnych pokoleń z Parafii Rokietnica. Niezmiernie cieszy fakt, że pamięć i dbałość o tych, często zabytkowych obiektach kultywowane są przez młode pokolenie. Taka postawa buduje moją głęboką nadzieję, że te piękne kościoły znajdujące się w naszej parafii nigdy nie będą puste – pisał ks. J. Chochołek.

   Dochód ze sprzedaży kalendarzy zostanie przeznaczy na remont miejscowego kościoła, jak również wesprze cele statutowe.

   Tego dnia miało również miejsce podsumowanie roku liturgicznego. Swoje sprawozdanie złożyli: Jadwiga Karpińska, opiekunka Szkolnego Koła Caritas oraz ks. Witold Orzechowski, duszpasterz Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Obie grupy mogą poszczycić się wieloma inicjatywami o charakterze charytatywnym, religijnym, sportowym i kulturalnym.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane