Wykonali najpiękniejsze eko-choinki

Autor: 21.12.2018 Nr: 51/2018
Laureaci konkursu z fundatorami nagród i organizatorami.
Laureaci konkursu z fundatorami nagród i organizatorami.

Finał IV edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego już za nami. W tym roku tematem głównym była „Eko-choinka”. Na konkurs wpłynęło łącznie 35 prac z 12 szkół powiatu przeworskiego.

Tegoroczne prace zostały wykonane z materiałów ekologicznych lub poddawanych recyclingowi. Uczniowie wraz z rodzicami – bo to konkurs rodzinny – stanęli na wysokości zadania i stworzyli prawdziwe dzieła sztuki, które mogą być ozdobą niejednego domu na święta. Do misternych prac wykorzystali m.in.: drewno, gałązki, szyszki, mech, liście, suszone owoce, zboża, makaron, ziarna kawy, a także tekturę, butelki PET, korki, sznurki i wiele innych.

   Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 12 grudnia w Urzędzie Gminy Przeworsk. W kat. choinek z materiałów naturalnych,  I m-ce zajął Rafał Lasek z SP w Grzęsce, II m-ce Wiktoria Kukla z SP w Chałupkach, III m-ce Dominik Dyrda z SP w Świętoniowej, IV m-ce Maciej Hawro z SP w Białobokach, V m-ce Marta Weselak z SP w Urzejowicach, VI m-ce (trzy równorzędnie) zajęli Karolina Cwenar z SP w Mirocinie, Kacper Świtalski z SP w Urzejowicach i Eliza Płoskoń z SP w Chałupkach, a VII m-ce Dawid Pikuła z SP w Krzeczowicach. Wyróżnienia otrzymali: Oliwier Furgała z SP w Rączynie, Patryk Porębny z SP w Mirocinie, Klaudia Lech z SP w Jaworniku Polskim, Brygida Grabowiec z SP w Tryńczy i Kacper Piejko z SP w Krzeczowicach.

   W kat. choinek z materiałów wtórnych, I m-ce zajął Alan Salwach z SP w Chałupkach, II m-ce Marta Mroczka z SP w Mirocinie, a III m-ce Antonina Ciurko z SP w Manasterzu. Wyróżnienia otrzymali: Eliza Hejnosz z SP w Urzejowicach, Szymon Sowa z SP w Świętoniowej, Nikola Balawejder z SP 1 w Przeworsku i Katarzyna Bukowska z SP w Świętoniowej.

   Organizatorami konkursu byli: Gmina Przeworsk, Szkoła Podstawowa w Świętoniowej i Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Patronat nad konkursem objęła „Gazeta Jarosławska”.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane