Uczniowie z Ukrainy gościli w Jarosławiu

Autor: ek 04.01.2019 Nr: 1/2019
Wizyta w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu.
Wizyta w Szkole Podstawowej nr 2 w Jarosławiu.
Fot. org.

21 uczniów z Niżyna na Ukrainie pod opieką 4 opiekunów przebywało w Jarosławiu w ramach projektu „Wymiana międzyszkolna” prowadzonego przez Wydział Oświaty w Jarosławiu.

Pomysł projektu „Wymiana międzyszkolna” zrodził się podczas spotkania Renaty Chlebowskiej, dyrektor Wydziału Oświaty oraz Barbary Januszkiewicz, delegowanej w latach 2008-2012 do pracy dydaktycznej w Niżynie. W jego realizację włączyły się niemal wszystkie jarosławskie szkoły podstawowe, które nie tylko serdecznie przyjęły gości zza wschodniej granicy, ale i zapewniły moc wrażeń i atrakcji. Podczas pięciodniowego pobytu dzieci uczestniczyły w lekcjach otwartych, warsztatach artystycznych, rozgrywkach sportowych, spotkaniach, wieczorkach integracyjnych jak i wycieczkach po najciekawszych zakątkach Jarosławia.

– Nasi goście i ich opiekunowie po niecałym tygodniu, pełnym wrażeń, nauki, zabaw i nowych znajomości wrócili do domu, nie ukrywając wzruszenia, że ich przygoda właśnie się skończyła – mówi B. Januszkiewicz, koordynator projektu. 

   Organizatorzy tego wydarzenia składają serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w realizację wymiany. Dziękują za wsparcie i pomoc, dzięki której mogli przyjąć dzieci z Ukrainy. Dziękują rodzinom, u których przebywali uczniowie, a także sponsorom, bez których całe przedsięwzięcie nie miałoby miejsca.

Komentarze
Popularne
Komentowane