Kibice włączyli się w pomoc pani Joli

Autor: 11.01.2019 Nr: 2/2019
Jolanta Sobocka jest kolejną osobą, którą wsparło stowarzyszenie i mieszkańcy Sieniawszczyzny.
Jolanta Sobocka jest kolejną osobą, którą wsparło stowarzyszenie i mieszkańcy Sieniawszczyzny.

Kibice mają wielkie serca. I nie tylko oni. Cała gmina Sieniawa z radością przyłączyła się do akcji organizowanej przez stowarzyszenie „Kibic z Sercem” z Sieniawy i wsparła swoją cegiełką rehabilitację Jolanty Sobockiej, mieszkanki Sieniawy.

Sportowcy zagrali w XII Turnieju Osiedlowym, kibice rzucili groszem i parafianie także. Sponsorzy przekazali fanty i gadżety. Każdy mógł wpłacić też datek na konto. Cel jeden. Pomóc Jolancie Sobockiej, która w 2017 r. we własnym domu uległa nieszczęśliwemu wypadkowi i uszkodziła rdzeń kręgowy. Dziś porusza się na wózku.

Kocham moją mamę nad życie. To chyba taka szczególna więź, jaka łączy matkę z córką. Jej ból fizyczny i psychiczny boli i mnie, chyba nawet o stokroć bardziej. Dlatego nie mogę pozwolić na to, aby pozostała w takim stanie. Potrzebna jest długotrwała rehabilitacja, bez przerwy, wręcz na granicy wytrzymałości. Tylko taka daje rezultat. Zwłaszcza, że to dopiero początek takiej drogi... – napisała Katarzyna, córka p. Jolanty pod zbiórką na www.siepomaga.pl

   Obok takiego wołania o pomoc nie można przejść obojętnie. Mieszkańcy Sieniawszczyzny nie przeszli. Wspólnymi siłami udało się zebrać 40 480,43 zł!

Zapisaliśmy kolejną piękną kartę w historii Turnieju Osiedlowego, jestem bardzo szczęśliwy i dumny – mówi Sebastian Padiasek, współorganizator akcji.

Wzruszenia nie kryła pani Jola.

Z głębi serca dziękuję organizatorom akcji, księdzu proboszczowi oraz tym, którzy wrzucali do puszek i wpłacili pieniążki na konto. Jestem poruszona i mam jeszcze więcej siły, by walczyć o swoje zdrowie – powiedziała po turnieju J. Sobocka.

   Stowarzyszenie „Kibic z sercem” organizuje Turnieje Osiedlowe i Pikniki Rodzinne, gdzie prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc potrzebującym mieszkańcom gminy Sieniawa. Dotąd pomogło 15 rodzinom bądź osobom, w tym jednej rodzinie dwa razy. Łączna suma zebranych pieniędzy to 209 322,30 zł. Zwycięzcą XII edycji turnieju po raz trzeci z rzędu została drużyna Machlojkowa.

   Zbiórka dla pani Joli trwa. Wystarczy wejść na www.siepomaga.pl/jolanta-sobocka  i wpłacić online dowolną kwotę bądź dokonać wpłaty przelewem tradycyjnym.

Odbiorca: Fundacja Siepomaga, Nr konta 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425 Tytułem: 14074 Jolanta Sobocka darowizna. Można przekazać również 1% podatku. KRS 0000186434 cel szczegółowy: 1160/S Jolanta Sobocka.

 

Komentarze
Popularne