Teatr dziecięcych marzeń

Autor: ek 11.01.2019 Nr: 2/2019
„Dziewczynka z zapałkami” – bożonarodzeniowa opowieść młodych artystów na świąteczny czas.
„Dziewczynka z zapałkami” – bożonarodzeniowa opowieść młodych artystów na świąteczny czas.
Fot. UG

 „Dziewczynka z zapałkami” to tytuł spektaklu, jaki obejrzeli jeszcze przed świętami mieszkańcy Mirocina. Sztuka powstała w ramach realizowanego zadania pn. „Teatr dziecięcych marzeń”.

Zadaniem uczestników było przygotowanie i zaprezentowanie przedstawień teatralnych o tematyce nawiązującej do atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Autorka spektaklu „Dziewczynka z zapałkami” Anna Bieniasz i wspierający ją pod względem muzycznym Marcin Szylar oraz młodzi artyści przenieśli widzów w magiczny czas. Pozwolili się uśmiechnąć, wzruszyć i zastanowić nad własnym życiem. Wcześniej długo się przygotowywali, a lekcji pobierali nawet w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Były to tygodnie pełne pozytywnych emocji, ogromnej energii, szlifowania talentów i odkrywania zdolności.

   Realizatorem zadania współfinansowanego ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, była Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu i Stowarzyszenie Aktywna Gorliczyna. Projekt opiewał na kwotę 21,2 tys. zł, w tym ze środków własnych 2,8 tys. zł. Zajęcia teatralne odbywały się w dwóch powiatach – przeworskim i jarosławskim.

Komentarze
Popularne
Komentowane