Napaść obok cmentarza. Pobił i zabrał telefon

Autor: 11.01.2019 Nr: 2/2019
Napaść obok cmentarza. Pobił i zabrał telefon
Fot. KPP Przeworsk

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi Przeworska, który zaatakował znajomego mężczyznę i ukradł mu telefon. Policjanci zatrzymali sprawcę.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 1 stycznia po północy, w rejonie cmentarza w Przeworsku.

Do idącego chodnikiem 36-letniego mieszkańca powiatu przeworskiego podszedł znany mu mężczyzna i zaczęli rozmawiać. W pewnym momencie napastnik bez powodu zaczął go uderzać pięściami w głowę, a kiedy ten upadł na chodnik, zaczął go kopać po całym ciele – informuje p.o. rzecznika prasowego w Przeworsku asp. szt. Justyna Urban. – Sprawca wykorzystał bezbronność 36-latka i zabrał mu telefon komórkowy, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

   Kilka godzin później policjanci zatrzymali napastnika, 36-letniego przeworszczanina. W chwili zatrzymania był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli telefon należący do pokrzywdzonego.

   Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

 

Komentarze
Popularne