Recydywista nie zrezygnował z rozbojów

Autor: erka 11.01.2019 Nr: 2/2019

Eryk P., 24-letni jarosławianin mający na swoim koncie 14 wyroków za napady i rozboje, znowu został zatrzymany. Tym razem odpowie za międzyświąteczny wojaż podczas którego brał udział w co najmniej trzech bandyckich napaściach.

28 grudnia ubiegłego roku Eryk P. razem z jeszcze poszukiwanym kolegą napadli w Jarosławiu na dwóch mężczyzn. Kopali ich, bili po twarzy, grozili i wyzywali. Dwa dni później sam 24-latek ukradł ze sklepu przy ul. 3 Maja w Jarosławiu puszkę z datkami zbieranymi dla potrzebujących dzieci przez Towarzystwo Pomocy Dzieciom. Było w niej około tysiąca złotych. W Sylwestra razem z już ustalonym napastnikiem zaatakowali ekspedientkę w jarosławskim sklepie z zabawkami. Eryk P. dusił dziewczynę, a jego kolega szukał w tym czasie pieniędzy. Zabrali 210 zł.

Młody bandyta został zatrzymany. Na wyrok poczeka w areszcie tymczasowym. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności, biorąc jednak pod uwagę, że przestępstw dokonał w recydywie kara może być zwiększona o połowę.

24-letni sprawca niedługo przebywał na wolności. Z więzienia wyszedł w lipcu po odsiedzeniu 10 miesięcznej kary. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie aż 14 wyroków. Odpowiadał za kradzieże, rozboje, pobicia i groźby karalne. Ma także wyrok za atak na policjanta i jazdę w stanie nietrzeźwym.

 

 

 

 

Komentarze
Popularne