Autobus z pasażerami zsunął się do rowu

Autor: erka 11.01.2019 Nr: 2/2019
Autobus z pasażerami zsunął się do rowu
Fot. KPP

Nikt nie ucierpiał w wyniku zdarzenia drogowego, do którego doszło 2 stycznia w Boratynie, gdzie autobus wraz z pasażerami z powodu ciężkich warunków panujących na drodze, zsunął się do przydrożnego rowu.

2 stycznia, przed godz. 23.00 w Boratynie doszło do kolizji z udziałem autobusu. Policjanci ustalili, że kierujący autosanem, 47-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, zatrzymał pojazd na zakręcie przed wzniesieniem. Następnie próbując ruszyć do przodu, z powodu oblodzonej nawierzchni, zsunął się do przydrożnego rowu.

   Autobusem kursowym relacji Jarosław-Wola Rokietnicka podróżowało 18 osób. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Został on ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. 

   W związku z niekorzystnymi warunkami panującymi na drogach policjanci apelują o ostrożną jazdę i rozwagę.

– Unikajmy nadmiernej prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – mówi asp. Anna Długosz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne
Komentowane