Powstał Klub Seniora

Autor: ek 11.01.2019 Nr: 2/2019
Do Klubu Senior+ przystąpiło 15 uczestników. Na chwilę obecną nie ma już wolnych miejsc.
Do Klubu Senior+ przystąpiło 15 uczestników. Na chwilę obecną nie ma już wolnych miejsc.

Jarosławscy seniorzy zyskali nowe miejsce. Już w styczniu swoje funkcjonowanie zaczął Klub Senior+. To pierwsza tego typu placówka w mieście.

Przed świętami Bożego Narodzenia prowadzone były zapisy do nowo powstałego Klubu Senior+. Oferta adresowana jest do mieszkańców Jarosławia od 60. roku życia, nieaktywnych zawodowo i samotnych.

   Klub Senior+ rozpoczął funkcjonowanie 2 stycznia br. roku. Wtedy odbyło się pierwsze spotkanie. Stanowiło ono doskonałą okazję do zapoznania się oraz omówienia spraw organizacyjnych. Do klubu przystąpiło 15 osób.

– Miejsca bardzo szybko się zapełniły. W chwili obecnej mamy już komplet, czyli 15 uczestników. Chętnych było znacznie więcej, jednak liczba miejsc była ograniczona – mówi Grażyna Gwóźdź, dyrektor Dziennego Domu „Senior+” oraz Klubu Senior+.

   Siedziba Klubu Senior+ będzie mieścić się przy ul. 3 Maja 48. W chwili obecnej nie jest jeszcze gotowa.

   Seniorzy spotykają się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00. W Klubie Senior+ będą odbywały się różnorakie zajęcia, m.in. socjalne, edukacyjne, kulturalno-oświatowe, aktywności ruchowej, sportowo-rekreacyjne, terapii zajęciowej, treningu kulinarnego oraz aktywizujące społecznie.

 

Komentarze
Popularne