Akt oskarżenia trafił już do sądu

Autor: 11.01.2019 Nr: 2/2019
Proces oskarżonych ws. nieprawidłowości w Pastewniku najprawdopodobniej rozpocznie się w ciągu najbliższych miesięcy.
Proces oskarżonych ws. nieprawidłowości w Pastewniku najprawdopodobniej rozpocznie się w ciągu najbliższych miesięcy.

Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi M., Tadeuszowi R., Henrykowi S. i Marii D.-L. o działanie na szkodę interesu publicznego – Gminy Miejskiej Przeworsk. Szerzej o tej sprawie pisaliśmy w nr 43/2018.

Akt oskarżenia wpłynął do sądu 28 grudnia 2018 r. Oskarżeni to były dzierżawca zajazdu „Pastewnik” Zbigniew M., były dyrektor MOSiR Tadeusz R., były pracownik MOSiR Henryk S. i była burmistrz Przeworska Maria D.-L.

Działanie na szkodę interesu publicznego polegało na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem gminy w wysokości 205 760 zł, z tytułu zaległego czynszu dzierżawnego, bezpodstawnie rozliczonego na podstawie sfałszowanych dokumentów potwierdzających nakłady finansowe na wykonane roboty modernizacyjno-budowalne obiektu Zajazd „Pastewnik”, a także poprzez umorzenie, niezgodnie z przepisami, wierzytelności w kwocie 21 724,79 zł z tytułu ustawowych odsetek od nieterminowych płatności czynszu dzierżawnego – poinformowała rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Marta Pętkowska.

   Do przestępstw doszło w okresie od 2010 do 2012 r. Oskarżeni złożyli wyjaśnienia i nie przyznają się do winy.

   Sprawa jest pokłosiem przeprowadzonej od maja 2015 r. do lutego 2016 r. w Urzędzie Miasta Przeworska kontroli rzeszowskiej delegatury CBA, dotyczącej prowadzonych w latach 2010-2015 inwestycji, umorzeń finansowych i procedur przetargowych w zajeździe.

Komentarze
Popularne
Komentowane