Wolontariusze z odległych stron świata gotowali w „spożywczaku”

Autor: ek 18.01.2019 Nr: 3/2019
Wolontariusze z odległych stron świata gotowali w „spożywczaku”
Fot. org.

Suesin Chan z Kuala Lumpur (Malezja) i Zither David Cadena Ramirez z Bogoty (Kolumbia) gościli w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Jarosławski „spożyczak” po raz kolejny odwiedzili uczniowie zza granicy. Zarówno dla uczniów ZSSChiO, jak i przybyłych wolontariuszy, był to niezwykły czas, owocujący w nowe znajomości i doświadczenia.

– Wykłady, warsztaty, spotkania, rozmowy, wspólne gotowanie (kolumbijskiej potrawy bandeja paisa, polskich potraw wigilijnych, zdrowego chleba) i tańce (salsa, bollywood), sprawiły, że wiele się od siebie nauczyliśmy i staliśmy się bardziej otwarci – mówią uczestnicy spotkania.

   ZSSChiO w Jarosławiu będąc Szkołą Promującą Zdrowie podejmuje walkę z otyłością i nadwagą, dlatego też podczas spotkania poruszane były także i tego typu kwestie.

– Cieszymy się, że cała społeczność szkolna tak ciepło przyjęła gości, którzy obiecali, że na pewno do nas jeszcze wrócą. Zawiązały się przyjaźnie, a wiele osób utrzymuje z Suesin i Davidem stały kontakt – mówią organizatorzy projektu.

Komentarze
Popularne