Zagrała orkiestra gorących serc!

Autor: ek 18.01.2019 Nr: 3/2019
Zagrała orkiestra gorących serc!

„Pomaganie jest dziecinne proste” – pod takim hasłem w niedzielę, 13 stycznia odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mieszkańcy powiatu jarosławskiego i przeworskiego po raz kolejny pokazali swoje gorące serca w mroźne dni.

W Jarosławiu akcja prowadzona jest od 15 lat, choć samo kwestowanie ma o wiele dłuższą tradycję. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku na ulicach miast i wsi od wczesnych godzin rannych można było spotkać kwestujących wolontariuszy.

   Program tegorocznego finału obfitował mnóstwem atrakcji, dlatego też pomóc w prosty sposób mógł każdy z nas. Nie obyło się bez licznych występów, koncertów, turniejów i pokazów. Najmłodszym czas umilały dmuchane zjeżdżalnie, oraz animacje i zabawy. Wydarzenie uświetniła aukcja przedmiotów przekazanych przez darczyńców, wspólne kolędowanie, minikoncert oraz poczęstunek. Na jarosławskim rynku można było wziąć udział w zabawach przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Dobry Dzień” oraz obejrzeć pokaz morsowania. W parku miejskim odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”. Zwieńczeniem wydarzenia była dyskoteka pod chmurką oraz „Światełko do nieba”, czyli podsumowanie akcji z udziałem Burmistrza Miasta Jarosławia oraz Teresy Krasnowskiej, szefowej sztabu. Celem tegorocznej akcji jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tym roku dzięki hojności ludzi dobrej woli udało się zebrać 122 769,59 zł. Jest to rekordowa kwota.

   Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu – Oddziały: Dziecięcy, Neonatologiczny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy łącznie otrzymały do tej pory od WOŚP sprzęt za 718 258 zł, do tego Dział Pomocy Doraźnej ZOZ 6812 zł. Z kolei Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej przy ul. Kościuszki otrzymał sprzęt do Oddziału Psychogeriatrycznego na kwotę 367 073 zł. Łącznie daje to kwotę dla miasta 1 milion 92 tys. złotych.

 

Powiat przeworski

W Przeworsku, Sieniawie, Kańczudze i Gaci grano w tym samym celu. Moc występów artystycznych – wokalnych i tanecznych, koncertów, licytacje i zbiórki do puszek. Efekt znakomity. Sztab w Przeworsku zebrał 67 820,46 zł, w tym sam Przeworsk 37 526,68 zł (w tym 3520 zł Aukcja i Pływalnia 93 zł), Kańczuga 18 545,63 zł (w tym 4970 zł przelewy) i Gać 8 228,15 zł oraz złote kolczyki przekazane przez anonimowych darczyńców. Ponadto w Gaci w wyniku przeprowadzonej akcji krwiodawstwa zebrano 22 litry krwi.

Sztab w Sieniawie z kolei zebrał kwotę 17 668,75 zł.

   WOŚP wsparła do tej pory Oddział Pediatryczny, Neonatologiczny i Geriatryczny oraz Dział Pomocy Doraźnej w SPZOZ Szpitalu Rejonowym w Przeworsku na łączną kwotę 789 667 zł.

 

 

 

 

 

Komentarze