Zdecydowała skuteczność

Autor: ts 18.01.2019 Nr: 3/2019

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – II LIGA: O przegranej Orła zdecydowała skuteczność, a raczej jej brak. Gospodarze nie musieli schodzić z parkietu jako pokonani, jednak fatalna postawa w ofensywie odbiła się na wyniku.

SPR Orzeł Przeworsk - SPR Grunwald Ruda Śląska 21-24 (9-12)
Orzeł: Król, Gromny, Owoc – Kuras 5, Sołek 2, Leja 2, Kotowicz 2, Bakowski, Kośla, Kornafel, Jaśkowiec 1, Świerk 7, Gondek, Pilek, Wańkowicz 2. Trener Sebastian Pelc.
Kary: 10 i 8 min. Widzów 200.
Tego pojedynku Orzeł nie zaliczy do udanych. Bardzo duża ilość błędów, zgubione piłki, nieprzemyślane zagrania, tak wyglądała gra przeworskiej drużyny przeciwko Grunwaldowi. Nasz zespół mógł dogonić przyjezdnych w drugiej połowie. Na dziesięć minut przed końcem Orzeł tracił do drużyny z Rudy Śląskiej tylko jedną bramkę, przegrywając 17-18, ale mimo kilku okazji nie zdołał nawet doprowadzić do remisu.
POZOSTAŁE MECZE: SMS II Kielce – AZS AGH Kraków 23:22 (12:11). Mecz Stal II Mielec – VIVE II Kielce przeł na 22 stycznia. W zaległym meczu SMS II – Stal II 30:34 (17:17).
1. UJK 11 30 352-271
2. AZS AGH 12 27 339-293
3. Grunwald 12 27 349-320
4. VIVE II 11 18 274-295
5. Buskowianka11 14 284-278
6. Orzeł 12 10 338-377
7. SMS II 12 9 330-358
8. Stal II 11 3 248-322