Kolędy w męskim brzmieniu

Autor: 25.01.2019 Nr: 4/2019
Chór „Echo” kolędował w bibliotece po raz dwudziesty.
Chór „Echo” kolędował w bibliotece po raz dwudziesty.

W piątek, 18 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Wszystko za sprawą Chóru Męskiego „Echo”, który zaprosił przeworszczan i gości do wspólnego radowania z narodzin Chrystusa.

„Gdzie słyszysz śpiew, tam wejdź, tam dobre serce mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają…” – tymi słowami Goethego zachęcił do pełnego uczestnictwa we wspólnym kolędowaniu dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Przeworsku Henryk Prochowski.

   Kolędowanie z Chórem Męskim „Echo”, który obchodził w ubiegłym roku jubileusz 120 lat działalności, jest już w bibliotece tradycją od 1999 roku. Pierwsze spotkanie miało miejsce dokładnie 20 lat temu. Od tamtego czasu niezmiennie chór kolęduje i zaprasza do udziału coraz więcej osób. Wydarzenie ma akcenty religijne, służy podtrzymaniu tradycji, a dla wielu osób jest również okazją do miłych spotkań. Było magicznie i nie bez wzruszeń. Chór śpiewał pod dyrygenturą ks. Tomasza Hryniaka i przy akompaniamencie Andrzeja Nurcka.

 

Komentarze
Popularne