Lider nie zawodzi. Kolejne zwycięstwo SPR JKS

Autor: ts 25.01.2019 Nr: 4/2019

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – LIGA: Piłkarki SPR JKS jak na lidera przystało w kolejnym spotkaniu potwierdziły swoją dominację. Jarosławianki bez względu na klasę rywala wygrywają jak chcą. W ubiegłą sobotę z łatwością ograły „srebrne lwice” z Olkusza.

SPR JKS JAROSŁAW - SPR OLKUSZ 35-21 (17-11) SPR JKS: Backiel, Musakova - Turkalo 8, Luberecka 2, Strzębała, O. Szymborska 4, Strózik 3, A. Szymborska 8, Rygiel, Shupik 10, Moszkowicz, Kozdrowicz, Wojtaszek, Wicińska, Bieńkowska. Trener: Vit Teleky.

SPR: Petlic, Tabor - Barczyk 1, Sioła, Mrozowska 2, Masiuda 4, Jałowicka, Nawara, Sołościuk 1, Gęgotek 1, Kolonko 8, Zub 4. Trener: Marcin Księżyk. Sędziowali: M. Cieślik i P. Oleksyk (Kielce). Kary: 4 i 6 minut. Widzów: 600.

Starcie z mocną drużyną SPR-u Olkusz, która ma w swoich szeregach między innymi wiceliderkę klasyfikacji strzelczyń ligi, od pierwszych minut przebiegało pod dyktando gospodyń. Jarosławianki zaczęły mecz od prowadzenia 3-0,  konsekwentnie później powiększając dystans. W 12 minucie było 7-3, w 23 12-6. SPR JKS grał tak, jak już zdążył przyzwyczaić kibiców. Szybko efektownie i skutecznie. Olkuszanki miały problemy z oddaniem rzutu, w bramce dobre zawody rozgrywała Marta Backiel, zresztą cała defensywa czarno niebieskich funkcjonowała bez szwanku. Po zmianie stron piłkarki SPR JKS-u utrzymywały swoją przewagę a nawet ją powiększyły. W 43 minucie po golu Nataly Turkalo nasze dziewczyny wygrywały 24-15. W 53 minucie, gdy trafiła Amanda Szymborska jarosławianki uciekły olkuskiej drużynie na pod 10 goli i spokojnie kontrolowały wydarzenia na boisku. Kolejny ligowy mecz szczypiornistek SPR-u JKS w Jarosławiu zostanie rozegrany 9 lutego i będzie to pojedynek grany awansem z AZS-em UMCS Lublin.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Sośnica Gliwice - AZS AWF Warszawa 25:21 (14:9); MTS Żory - Imperium Katowice 20:31 (10:16); Wesoła Warszawa - San Jarosław 24:20 (12:9); Varsovia - AZS UMCS Lublin 27:26 (13:13); Otmęt Krapkowice - Olimpia Beskid Nowy Sącz 29:35 (15:14).

1.            SPR JKS    13            36            448-290

2.            Imperium       13            32            349-293

3.            Varsovia         13            28            382-317

4.            Olkusz            13            25            416-378

5.            AZS UMCS            13            22            351-312

6.            Olimpia          13            22            350-378

7.            Sośnica          13            21            353-319

8.            AZS AWF   12            18            303-314