Od 15 lat z patronem

Autor: 01.02.2019 Nr: 5/2019
Szkolna uroczystość. Patron kard. Stefan Wyszyński jest dumą wszystkich uczniów.
Szkolna uroczystość. Patron kard. Stefan Wyszyński jest dumą wszystkich uczniów.

W Szkole Filialnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Rożniatowie 8 stycznia społeczność całej wsi obchodziła po raz piętnasty święto patrona szkoły – Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Okrągły jubileusz był okazją do uroczystego spotkania w gronie wielu gości –kapłanów, pracowników samorządu, oświaty, rodziców i mieszkańców.

Placówka liczy już 115 lat, ale dopiero od 15 lat ma swojego patrona – człowieka o niezwykłej osobowości, kapłana, któremu przyszło piastować funkcję Prymasa Polski w trudnych dla ojczyzny czasach, o czym przypomniała kierowniczka szkoły Anna Polit. Uroczystość w budynku szkoły rozpoczęła się mszą św. celebrowaną przez szkolnego katechetę ks. Krzysztofa Senejko i ks. Jakuba  Kustronia, a po nabożeństwie wystąpił Zespół Śpiewaczy z Rożniatowa.

   Święto było okazją do złożenia uczniom, nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły życzeń. Te popłynęły m.in. od wójta gminy Tomasza Burego.

   Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili uczniowie klasy III, którzy pod kier. Danuty Podolak przedstawili montaż słowno-muzyczny pod hasłem „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno” w którym wspominali postać Prymasa Tysiąclecia.

W tym wyjątkowym dniu nagrodzeni zostali również laureaci konkursów popularyzujących postać kardynała Wyszyńskiego. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, które wręczyli dyrektorzy szkoły Krzysztof Majkowski i Jan Szajny.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane