Babcia Aniela skończyła sto lat!

Autor: 01.02.2019 Nr: 5/2019
Pani Aniela Pieniążek świętowała setne urodziny w gronie rodziny i zaproszonych gości.
Pani Aniela Pieniążek świętowała setne urodziny w gronie rodziny i zaproszonych gości.
Fot. UG

Setne urodziny świętowała pani Aniela Pieniążek z Urzejowic. Wciąż cieszy się dobrym zdrowiem i z uśmiechem na twarzy czeka na kolejne, piękne lata.

Pani Aniela Pieniążek z domu Kapusta, urodziła się 18 stycznia 1918 r. w Urzejowicach. Od 28 lat jest wdową po Stanisławie Pieniążku, z którym zawarła związek małżeński w 1944 r.

Z wsią pod Przeworskiem związała całe swoje życie. Doczekała się 4 dzieci, 12 wnuków i 15 prawnuków.

   Jubilatka otoczona jest opieką najbliższej rodziny, a w szczególności córki Jadwigi Szczepańskiej, z którą zamieszkuje. To właśnie najbliżsi okazują jej wiele miłości i serdeczności, dając siłę i tworząc bezpieczną przystań. W stu latach życia mieści się wiele doświadczenia, radości i smutków, a wszystkie przeżyte chwile są niezwykle cenne i dają mądrość, którą należy przekazać następnym pokoleniom. Dla najbliższych babcia Aniela jest prawdziwą skarbnicą wiedzy.

   Na urodziny seniorki w dniu 18 stycznia przybyli goście – sekretarz  UG Przeworsk Teresa Wielgos wraz z kierownikiem USC Bogusławem Dulibanem oraz pracownikami KRUS Anną Świderską-Ciupą i Aleksandrą Szczepańską. Wszyscy zaśpiewali jubilatce 200 lat i wznieśli toast za zdrowie seniorki. Były życzenia, prezenty i piękny, urodzinowy tort.

   Pani Anieli serdecznie gratulujemy pięknych urodzin, życzymy zdrowia i pomyślności, a jej bliskim tak wspaniałej nestorki rodu!

Komentarze
Popularne