Policjanci uratowali bezdomnego

Autor: ek 01.02.2019 Nr: 5/2019
Policjanci uratowali bezdomnego
Fot. KPP Przeworsk

Policjanci z przeworskiej komendy interweniowali wobec bezdomnego mężczyzny, który siedział na chodniku. Z uwagi na niską temperaturę znajdował się w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia, dlatego funkcjonariusze udzielili mu niezbędnej pomocy.

W poniedziałek, 21 stycznia po godz. 21, policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego podczas służby zauważyli siedzącego na chodniku mężczyznę. Okazało się, że jest to 56-letni bezdomny. Badanie alkomatem wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Bezdomny mężczyzna został przewieziony do Miejskiego Ośrodka Zapobiegania Uzależnieniom w Przemyślu. Skuteczna interwencja policjantów uratowała życie mężczyźnie.

Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, niezaradnych życiowo lub znajdujących się pod wpływem alkoholu, które narażone są na wyziębienie organizmu, może uratować życie – apeluje asp. szt. Justyna Urban, p.o. rzecznika prasowego KPP w Przeworsku. – Nie bądźmy obojętni i reagujmy powiadamiając odpowiednie służby.

Komentarze
Popularne