Minimalne zwycięstwo z outsiderem

Autor: ts 01.02.2019 Nr: 5/2019

PIŁKA RĘCZNA MĘŻCZYZN – II LIGA: Orzeł wygrał z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli młodzieżą z Mielca, ale musiał się sporo napocić. To nie był łatwy mecz dla naszej drużyny. O wyniku zdecydowała końcówka kiedy to  w ostatnich sześciu minutach szczypiorniści z Przeworska zdobyli trzy bramki.

Stal II Mielec - SPR Orzeł Przeworsk 27-29 (15-16)

Stal II: Sarama – Polak, Dzierga 1, Osmoła 2, Nadzieja, Wilk 1, Chudzik 2, Batko, Kilian 1, Jacek 3, Mrozik 3, Paleń 1, Ziomek 7, Kozioł 6.

Orzeł: Gromny, Owoc, Proć - Czapka, Kośla, Leja, Krzych 1, Gancarz 7, Bakowski 3, Kornafel 2, Rybak 4, Litwińczuk 3, Radwański 3, Sołek, Wańkowicz 6, Kotowicz.

Kary: 6 i 2 min. Widzów 100.

Pojedynek był bardzo wyrównany. Obie ekipy zdobywały gole seriami. Raz jedni mieli „swój” fragment, raz drudzy. Na 6 minut przed końcem Orzeł wypracował sobie przewagę i nie roztrwonił jej już do końca. – Dobrze zagraliśmy w obronie, gorzej było z atakiem stąd pewne problemy. Z przebiegu gry zasłużyliśmy jednak na wygraną – ocenił Sebastian Pelc, trener Orła.

POZOSTAŁE MECZE: AZS AGH Kraków - SPR Grunwald Ruda Śląska 35:27 (22:14); Buskowianka - VIVE II Kielce 19:26 (10:16); UJK Kielece - SMS II Kielce 37:28 (21:14).

1.            UJK            14            37            444-343

2.            AZS AGH   14            33            404-343

3.            Grunwald       14            30            412-379

4.            VIVE II            14            24            348-368

5.            Buskowianka13            16            324-325

6.            Orzeł               14            13            390-438

7.            SMS II            13            9            358-395

8.            Stal II            14            3            323-412