„Kopernik” otrzymał tytuł „Srebrnej Szkoły”

Autor: ek 08.02.2019 Nr: 6/2019
„Kopernik” otrzymał tytuł „Srebrnej Szkoły”

I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu zajęło 391 miejsce w XXI edycji Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników opublikowanego na łamach miesięcznika „Perspektywy”.

Miesięcznik „ Perspektywy” tradycyjnie, jak co roku przedstawił 500 najlepszych ogólniaków i 300 techników. Kapituła Rankingu składająca się z przedstawicieli komitetów głównych olimpiad, dyrektorów OKE oraz reprezentantów szkół wyższych przeanalizowała wyniki 2126 liceów ogólnokształcących i 1731 techników z całej Polski. Brane były pod uwagę, nie tylko wyniki matur, ale i sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych. Wśród najlepszych placówek znalazła się jedna z jarosławskich szkół. I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu jako jedyne liceum w powiecie jarosławskim zasłużyło na „Srebrną Tarczę”. Jest to efekt zajęcia 391 miejsca wśród 500 najlepszych szkół tego typu w Polsce.

   Tytuł „Srebrnej Szkoły” to przede wszystkim efekt dobrych wyników z egzaminu dojrzałości na poziomie rozszerzonym z takich przedmiotów jak: język polski, język angielski, matematyka, biologia, chemia, fizyka. Ranking Liceów Ogólnokształcących 2019 potwierdza najwyższą pozycję popularnego „Kopernika” w systemie jarosławskiej oświaty.

   Całość rankingu opublikowano na stronie: licea.perspektywy.pl, technika. perspektywy.pl.

Komentarze
Popularne
Komentowane