Święto służb pracowniczych

Autor: erka 08.02.2019 Nr: 6/2019
W imieniu uhonorowanych pracowników jarosławskiego PUP dziękował Jan Wygnaniec, dyrektor placówki.
W imieniu uhonorowanych pracowników jarosławskiego PUP dziękował Jan Wygnaniec, dyrektor placówki.

Jan Wygnaniec, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jarosławiu otwierając uroczystą konferencję z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia opisał krótko funkcjonowanie urzędów zajmujących się pomocą w wyszukiwaniu pracy na przestrzeni wieku. Wspomniał też o zmianach jakie służby zatrudnienia przeszły i o funkcjonowaniu PUP w Jarosławiu na przestrzeni lat.

Konferencja odbyła się w środę, 30 stycznia, w Centrum Kultury Akademickiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno Ekonomicznej w Jarosławiu. Ważnym elementem uroczystego spotkania było wyróżnienie 22 pracowników jarosławskiego urzędu pracy medalami nadanymi przez Prezydenta RP. W jego imieniu medale wręczała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Złote Medale za Długoletnią Służbę otrzymali: Tomasz Cerlich, Elżbieta Chmiel, Marzanna Gaweł, Urszula Kiper, Dorota Sopel, Joanna Szewc, Teresa Walerianowicz i Małgorzata Witko. Srebrnymi medalami uhonorowano Annę Banaś, Lidię Czyjt, Lucynę Dmitruś, Ewelinę Dorota, Jerzego Dubaja, Barbarę Hałabus, Gabrielę Jabłońską, Barbarę Koziej, Piotra Majchrowskiego, Halinę Michno, Martę Mrozowicz, Lidię Stachowicz-Kubicką, Monikę Strawa i Jana Wygnańca.

Uroczysta konferencja była okazją do spotkania reprezentantów organizacji i instytucji współpracujących z powiatowymi służbami zatrudnienia oraz przedstawienia historii i zakresu obecnych działań jarosławskiego PUP.

Uświetnieniem konferencji był występ Felice Guitar Quartet oraz Kwartet Smyczkowy z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu.

Komentarze
Popularne