Zmiany w Radzie Powiatu Jarosławskiego

Autor: erka 08.02.2019 Nr: 6/2019
Grażyna Socha została nową radną powiatu jarosławskiego.
Grażyna Socha została nową radną powiatu jarosławskiego.

Grażyna Socha zastąpiła rezygnującego z mandatu Krzysztofa Pacułę w Radzie Powiatu Jarosławskiego. O swojej rezygnacji z funkcji radnego poinformował też wiceburmistrz Jarosławia Dariusz Tracz. Z liczby uzyskanych głosów w wyborach wynika, że zastąpi go Andrzej Wysocki, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Jarosławiu.

Sesja rady powiatu odbyła się w czwartek, 31 stycznia. Jeszcze przed jej rozpoczęciem radny Tomasz Kulesza poprosił o uczczenie tragicznej  śmierci prezydenta Gdańska minutą ciszy. Nie przystał na propozycję starosty, by zrobić to już po rozpoczęciu posiedzenia, więc radni uhonorowali Pawła Adamowicza przed formalnym otwarciem sesji.

Radni zajmowali się bieżącymi sprawami. W tym pierwszą zmianą w tegorocznej uchwale budżetowej. Na sesji przedstawiono także stan bezpieczeństwa w powiecie oraz sprawozdanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku działającej przy Staroście Jarosławskim za 2018 r. Oceniono również stan zabezpieczenia przeciwpowodziowego w minionym roku. 

Zmiany w obsadzie funkcji radnych nie zmieniają stosunku przynależności do poszczególnych komitetów wyborczych. Radny wchodzący na miejsce ustępującego jest z tego samego komitetu. G. Socha była wybierana w KWW Powiatowe Porozumienie Samorządowe. D. Tracz z KWW Ponadpartyjna Koalicja dla Powiatu.

Komentarze
Popularne