Rywalizowali o puchar Wójta

Autor: ek 08.02.2019 Nr: 6/2019
Rywalizowali o puchar Wójta

Około 600 osób wzięło udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o puchar Wójta Gminy Radymno pn. „Golden Dance 2019”, który odbył się w sobotę, 2 lutego w Szkole Podstawowej w Skołoszowie.

– Już po raz drugi na skołoszowskiej ziemi gościmy znamienitych tancerzy z całego kraju. Mamy nadzieję, że wydarzenie to już na dobre wpisze się w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy – mówi Bogdan Szylar, gospodarz gminy Radymno.

   Wydarzenie adresowane było do uczestników z całej Polski, jednak najliczniejszą grupę tworzyli reprezentanci Podkarpacia oraz sąsiednich województw. Przed wypełnioną po brzegi widownią wystąpili m. in. reprezentanci: Przemyśla, Rzeszowa, Jarosławia, Skarżysko-Kamiennej, Tarnowa, Krosna, Lublina czy Jasła. Uczestników podzielono na trzy bloki, a te z kolei na kategorie wiekowe. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się znakomicie, jednak ze względu na ogromną liczę uczestników i znaczną liczbę nagrodzonych, zmuszeni jesteśmy zaprezentować jedynie największe osiągnięcia tancerzy z powiatu jarosławskiego. Zmagania taneczne trwały przez cały dzień i zgromadziły uczestników w różnym wieku. Tańczących wspierały rodziny oraz mieszkańcy gminy Radymno. Reprezentanci szkół tańca z terenu województwa i poza niego wykonywali tańce latynoamerykańskie oraz tańce standardowe.

 

Nasi na podium

W turnieju brali udział wychowankowie jarosławskiej szkoły tańca „Takt” prowadzonej przez Marzenę Przytocką i zajęli oni następujące miejsca.

   W bloku I w kategorii wiekowej 10-11 lat I miejsce zdobyli: Kinga Szarek i Maximilian Brudek. II miejsce – Izabela Ożga i Jakub Kłak. W kategorii wiekowej 14-15 lat I miejsce przypadło Dagmarze i Karolowi Kłak.

W bloku drugim w kategorii wiekowej 12-13 lat na I miejscu znaleźli się: Gabriela Landa i Wiktor Drabik oraz Hanna Dobosz i Michał Potoczny. Zaś II miejsce zajęły pary: Oliwia Kaszowska i Oliwia Karuś, Wiktoria Marcinkiewicz i Karolina Nietrzeba oraz Magdalena Ziobrowska i Adrian Szybiak.

W bloku trzecim wśród uczestników powyżej 16 lat na VI miejscu uplasowała się Weronika Głowacka oraz Szymon Michałowski.

   Organizatorem tego wydarzenia byli: Studio Tańca „Golden Dance” Przemyśl, Stowarzyszenie Promocji Kultury i Tańca Towarzyskiego „Golden Dance, Wójt Gminy Radymno oraz Szkoła Podstawowa w Skołoszowie. 

Komentarze