Wicemarszałek z wizytą w urzędzie

Autor: 08.02.2019 Nr: 6/2019
Na spotkaniu poruszonych zostało wiele istotnych dla gminy spraw.
Na spotkaniu poruszonych zostało wiele istotnych dla gminy spraw.

Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch i starosta przeworski Bogusław Urban gościli we wtorek, 29 stycznia, na sesji Rady Gminy Tryńcza. Starosta mówił o aktualnych sprawach dotyczących powiatu, wicemarszałek zaś zaprosił gminę na prezydenckie dożynki.

Starosta przeworski Bogusław Urban poruszył kilka kluczowych kwestii, dotyczących powiatu. Mówił m.in. o trudnej sytuacji w szkolnictwie, problemach zakładu opieki zdrowotnej w Przeworsku, a także o współpracy z gminami przy planowanych inwestycjach, szczególnie drogowych. Zarząd określi, jakie to będą inwestycje, te największe. W planach, choć jeszcze nie tak bliskich, jest most w Gniewczynie Łańcuckiej, łączący powiat przeworski i leżajski. Trzeba wykonać wcześniej projekt, by znowuż w następnym roku była możliwość składania wniosku o dotację.

   Wicemarszałek Piotr Pilch przyjechał osobiście, by zaprosić Gminę Tryńcza do reprezentowania województwa podkarpackiego na dwudniowych dożynkach prezydenckich w Spale w 2019 r. W dożynkach udział weźmie po jednej reprezentacji z każdego województwa. To ogromne wyróżnienie.

   Wizyta gości była okazją do przypomnienia działalności inwestycyjnej gminy Tryńcza na przestrzeni ostatnich lat.

 

Komentarze
Popularne