Jest szansa na filię wydziału komunikacji

Autor: 08.02.2019 Nr: 6/2019 4
Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło nie ma wątpliwości, że filia wydziału komunikacji ułatwi życie mieszkańcom z południa powiatu.
Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło nie ma wątpliwości, że filia wydziału komunikacji ułatwi życie mieszkańcom z południa powiatu.

Burmistrz Kańczugi podjął starania, by mieszkańcy mogli na miejscu zarejestrować samochód, bez konieczności jeżdżenia do Przeworska. Filia Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Przeworsku powinna usprawnić jego działanie. Najprawdopodobniej powstanie. Rozmowy trwają.

Koszmar rejestracji pojazdu przeszedł chyba każdy kierowca. Szczęśliwy, kto nie utknął w długiej kolejce. A jeśli utknął, podziw za wytrwanie. Wydział Komunikacji, Transportu i Dróg, a ściślej stanowiska ds. rejestracji pojazdów, są wyjątkowo oblegane przez interesantów, co doprowadza do mało fortunnej sytuacji dla zainteresowanych, jak i urzędników. Mogłoby być sprawniej i przyjemniej. Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło wyszedł z propozycją, by w jego urzędzie został utworzony zamiejscowy wydział komunikacji.

Znacznie rozładowałoby to kolejki, jakie tworzą się na co dzień w starostwie – argumentuje burmistrz. – Sprawnie zarejestrować samochód, motocykl czy inny pojazd mogliby nie tylko mieszkańcy gminy Kańczuga, ale i jeszcze bardziej oddalonego Jawornika Polskiego. Dla tych drugich pokonywanie odległości do Przeworska jest już pewną uciążliwością.

   W sprawie zostało wystosowane pismo do Starosty Przeworskiego. Odpowiedzi jeszcze nie ma, ale burmistrz ma wiedzę, że starosta jest przychylny jego pomysłowi. Samorząd Kańczugi zapewni pomieszczenie, a starostwo pracownika. Obecnie sprawdzane są serwery i wszelkie kwestie techniczne.

   Zamiejscową filię wydziału komunikacji utworzyło wiosną 2018 r. w Radymnie Starostwo Powiatowe w Jarosławiu. Pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom tamtej części powiatu.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane