Razem od 50 lat!

Autor: 08.02.2019 Nr: 6/2019 2
Jubilaci świętowali w gronie wielu gości.
Jubilaci świętowali w gronie wielu gości.

Miłość, cierpliwość, kompromis i wytrwałość – to recepta na długie i szczęśliwe pożycie małżeńskie według ośmiu par z terenu gminy Gać, które 31 stycznia we wnętrzach Uniwersytetu Ludowego w Gaci świętowały uroczystość złotych godów.

Piękny jubileusz zgromadził pary, które przeżyły w związku małżeńskim co najmniej 50 lat. Były medale za długoletnie pożycie małżeńskie nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę, kwiaty, prezenty, toast szampanem i wspólne pamiątkowe zdjęcia. Wójt Grażyna Pieniążek i zaproszeni goście pogratulowali jubilatom pięknego święta, życząc tym samym kolejnych wspólnie spędzonych lat, przede wszystkim w zdrowiu i wzajemnym poszanowaniu.

Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć tradycyjnego „Sto lat”, które zaśpiewała i zagrała Kapela Ludowa „Gacoki”.

   Złote gody świętowali: Janina i Kazimierz Homikowie z Mikulic, Maria i Adam Adamczakowie z Gaci, Maria i Zdzisław Markowscy z Białobok oraz pięć par z Dębowa: Maria i Stanisław Michalikowie, Krystyna i Stefan Międlarowie, Helena i Jan Pieniążkowie, Zofia i Jan Słyszowie oraz Maria i Antoni Szewczykowie. Państwa Stanisławę i Stanisława Baworów z Dębowa nieobecnych na uroczystości, wójt i przewodniczący rady gminy odwiedzili w domu.

   Jaka jest recepta na tak długi związek?

W życiu różnie bywało, ale trzeba się kochać się i szanować, kłócić, ale i godzić. Nadal idziemy na kompromisy i codziennie dziękujemy Bogu za wytrwałość i zdrowie – mówią Maria i Zdzisław Markowscy z Białobok.

   Największą radością ich życia jest rodzina. Doczekali się 4 dzieci i 5 wnuków. Dziś są spełnionymi dziadkami!

 

Komentarze
Popularne
Komentowane