Ten weekend należał do artystów

Autor: ek 12.02.2019 Nr: 7/2019
W Galerii Rynek 6 swoje prace zaprezentowały grupy fotograficzne z całego Podkarpacia.
W Galerii Rynek 6 swoje prace zaprezentowały grupy fotograficzne z całego Podkarpacia.
Fot. org.

Miłośników malarstwa, rzeźby i fotografii zgromadziły wernisaże, które obyły się w ubiegły weekend.

Artystyczną ucztę rozpoczął  wernisaż wystawy i malarstwa Ludwiki Koczut i Katarzyny Kulińskiej, który odbył się w piątek, 8 lutego w Galerii w Holu u Attavantich.

   Kilka chwil później miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa, rzeźby i fotografii Zbigniewa Ważydrąga, który przeniósł w progi Galerii Głównej u Attavantich nie tylko swoje pełne artystycznego kunsztu, ludowej prostoty i duchowej głębi prace, ale i część swojego domu. Tłumnie przybyli goście przechadzali się wśród obrazów, zdjęć i kapliczek, ale także wśród garnków, drewnianych stoliczków i dzbanków z uszczerbionym uchem. A wszystko to dopełniała muzyka i poezja.

  Zaś w sobotę, 9 lutego w Galerii Rynek 6 odbył się wernisaż wystawy podkarpackich grup fotograficznych. Swoje prace wystawili: Jarosławska Agencja Fotograficzna, Sekcja Fotografii Krajoznawczej PTTK w Rzeszowie, Krośnieńskie Kółko Fotograficzne „Kuźnia Światła”, Sekcja Foto Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie, Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne, Mielecka Grupa Fotograficzna, Klub Fotograficzny „Atest 70” oraz Jarosławskie Towarzystwo Fotograficzne „Atest 2000”. Wystawę otworzyła Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor MOK, Agata Dzięgielowska, komisarz wystawy oraz Tobiasz Nogaj, reprezentujący JAF.

Komentarze
Popularne