Zatrzymano Ukrainkę podejrzaną o napad z bronią w ręku

Autor: ek 01.03.2019 Nr: 9/2019
Zatrzymano Ukrainkę podejrzaną o napad z bronią w ręku
Fot. BiOSG

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano kobietę poszukiwaną przez włoskie służby za kradzież z użyciem broni. Za obywatelką Ukrainy wydano Europejski Nakaz Aresztowania (ENA).

We wtorek, 19 lutego do odprawy na przejściu granicznym w Korczowej stawiła się kobieta, która podróżowała autobusem kursowym z Ukrainy do Polski.

– W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach policyjnych strażnicy graniczni ustalili, że 45-letnia obywatelka Ukrainy widnieje w bazie SIS jako poszukiwana. Od 2016 roku była w zainteresowaniu służb włoskich i poszukiwana na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w celu aresztowania i ekstradycji – mówi wz. st chor. SG Piotr Zakielarz.

   Z ustaleń służb wynika, że kobieta posądzana jest o kradzież przedmiotów z mieszkania znajdującego się na terytorium Włoch, w którym niegdyś pracowała w charakterze pomocy domowej. W trakcie kradzieży posługiwała się bronią palną. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Cudzoziemka została przekazana do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

   W bieżącym roku na podkarpackich przejściach granicznych funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 42 osoby zastrzeżone w krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

 

Komentarze
Popularne