Przebudowa dworca w Radymnie już wkrótce

Autor: ek 08.03.2019 Nr: 10/2019

Podróżujący pociągami ze stacji Radymno będą musieli liczyć się z utrudnieniami, bowiem jeszcze w tym roku rozpocznie się modernizacja dworca w Radymnie. Po zakończeniu prac podróżowanie koleją stanie się przyjemnością.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycje na podkarpackiej trasie, której efektem jest wygodniejsza, sprawniejsza i bezpieczniejsza komunikacja. W tym roku na trasie Rzeszów – Przemyśl rozpoczną się prace za 17 mln zł. Wykonawca najpierw zaprojektuje prace, a w drugiej połowie bieżącego roku przystąpi do robót w terenie.

–Ważną częścią kontraktu jest przebudowa stacji Radymno, która stanie się wygodniejsza i ułatwi podróże koleją. Przebudowane zostaną tory i peron wyspowy. Będą nowe wiaty ławki, oświetlenie i tablice informacyjne. Podróżni, w tym osoby o ograniczonych możliwościach poruszania się, łatwiej wsiądą do pociągów. Z myślą o nich, na peronie i dojściach zaplanowano system oznakowania dotykowego (ścieżki dotykowe, pola uwagi i pasy ostrzegawcze). Lepszy i bezpieczniejszy dostęp do pociągów zapewni także remont kładki nad torami. Obiekt będzie wyposażony w dwie ogólnodostępne windy – mówi Dorota Szalacha, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

   W ramach umowy, wykonany zostanie także remont przepustu w Przeworsku oraz prace podnoszące poziom bezpieczeństwa na dwóch przejazdach kolejowo-drogowych w Przemyślu.

   Wyższy standard podróży odczuwalny jest już na 16 stacjach i przystankach między Rzeszowem a Przemyślem. W bieżącym roku zwiększy się również poziom obsługi podróżnych w Sośnicy Jarosławskiej oraz w Radymnie.

Komentarze
Popularne