"Stara Ujeżdżalnia" ruszy na wakacjach

Autor: erka 08.03.2019 Nr: 10/2019 10
Projekty rond, które powstaną w centrum Jarosławia
Projekty rond, które powstaną w centrum Jarosławia
Fot. materiały prasowe

Nowe ronda zamiast skrzyżowań ul. Grunwaldzkiej z Lubelską i 3 Maja z Sikorskiego. Poszerzona ul. Piekarska. Zastąpienie przejścia pieszego na wysokości Sanepidu położoną bliżej rynku kładką. To tylko część modernizacji zaplanowanych jeszcze przed uruchomieniem galerii " Stara Ujeżdżalnia". Ta ma ruszyć na wakacjach. Przebudowa ulic ma być wcześniej. Pozostało około pięciu miesięcy.

Prace przy samej galerii są na etapie wykończeniowym. Daniel Widz, przedstawiciel firmy CD LOCUM Sp. z o.o. budującej "Starą Ujeżdżalnię" zapewnia, że termin oddania zostanie dotrzymany. Zanim to nastąpi trzeba zmodernizować ciąg komunikacyjne. Czasu jest niewiele, a jak odbijają się nawet drobne prace na ruch w centrum miasta mieliśmy okazję przekonać się niedawno przy prowadzeniu instalacji do galerii. Zamknięto wtedy jeden pas ruchu na ul. Słowackiego doprowadzając w godzinach szczytu do korkowania centrum. Przedstawiciel inwestora zapewnia, że utrudnienia zostaną zminimalizowane m.in. przez odpowiednie rozłożenie prac.

 

Przebudowa ulic

Pierwsze rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej z Lubelską i 3 Maja. Przejście dla pieszych na ul. Grunwaldzkiej na wysokości siedziby Sanepidu zniknie. Na drugą stronę ulicy będzie można się przedostać kładką położoną tuż przy rondzie. W planach będzie ona wyposażona w windy. Drugie rondo powstanie na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z Sikorskiego. Obecny wjazd na parking strzeżony stanie wjazdem do galerii. Ul. Piekarska zostanie poszerzona na tyle, że powstaną miejsca parkingowe dla ciężarówek oczekujących na załadunek w firmie Mondelez.

 

Zieleni na dachu nie będzie

Wstępny projekt zakładał nasadzenia na dachu galerii. Jednak z tego rozwiązania zrezygnowano. W zamian inwestor urządzi tereny zielone w sąsiedztwie "Starej Ujeżdżalni" starając się zachować dawny charakter otoczenia. D. Widz wyjaśnia, że przebudowa ul. Grunwaldzkiej, Piekarskiej oraz Sikorskiego i nasadzenia drzew będzie sfinansowana przez spółkę, którą reprezentuje. Jest to element zadania polegającego na budowie galerii handlowo – usługowo – rozrywkowej „Stara Ujeżdżalnia” w Jarosławiu.

 

Co w samej galerii

Znacznie ponad 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni przeznaczonej do wynajmu w "Starej Ujeżdżalni" zajmą głównie wielkopowierzchniowe sklepy znanych marek. Jest też miejsce przeznaczone na działalność rekreacyjną i rozrywkową. W najniższej, podziemnej części galerii będzie parking na ponad 800 miejsc. Według zapewnień inwestora będzie on bezpłatny. Ostatnia kondygnacja to m.in. kino oraz miejsca przeznaczone do rekreacji i rozrywki. Niżej są powierzchnie przeznaczone na działalność handlową. Jak wyjaśniał D. Widz celem powstającej galerii jest zaoferowanie mieszkańcom asortymentu porównywalnego z tym, co proponują podobne miejsca np. w Rzeszowie. Klienci, którzy teraz wybierają się na większe zakupy do większych aglomeracji po otwarciu "Starej Ujeżdżalni" dostaną to samo na miejscu. Inwestor uważa, ze galeria ożywi miasto.

Zależało nam, aby galeria miała unikalne znaczenie dla mieszkańców Jarosławia i okolic. Dlatego też staramy się o to, by oferta najemców była odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności, jak również, by wnętrze galerii sprzyjało pozytywnym doświadczeniom – zapewniał Stanisław Kosoń, Prezes Zarządu spółki CD Locum Inwestycje na portalu retailnet.pl. Tam znajdujemy też stwierdzenie, że "Stara Ujeżdżalnia" ma stać się filarem handlu detalicznego, ale też miejscem rozrywki i formą spędzania czasu wolnego, poprzez angażowanie zarówno najemców, jak i konsumentów.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane