Niewybuchy na jarosławskiej uczelni i w Radymnie

Autor: ek 08.03.2019 Nr: 10/2019
Niewybuchy na jarosławskiej uczelni i w Radymnie
Fot. KPP

W poniedziałek, 25 lutego podczas prowadzonych prac ziemnych na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu odnaleziono dwa niewybuchy. Zaś w czwartek, 28 lutego podobne znaleziska ujawniono w Radymnie.

Tuż po godz. 9.00 dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony przez pracownika wykonującego prace ziemne na terenie jarosławskiej uczelni, że przy ogrodzeniu z ul. Pruchnicką zostały odnalezione niewybuchy. Na miejsce został skierowany patrol. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i stwierdzili, że podczas prac ziemnych odnalezione zostały dwa skorodowane granaty moździerzowe kal. 82 mm. Wstrzymano prowadzone tam prace ziemne oraz ruch pieszych na chodniku graniczącym bezpośrednio z ogrodzeniem. Około godz. 10.30 saperzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich przejęli niewybuchy.

   Trzy dni później policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu na ul. Zachariasiewicza w Radymnie. Znalezisko wykopali pracownicy firmy energetycznej w czasie prac przy instalacji elektrycznej, na terenie siedliska archeologicznego. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne a dyżurny zawiadomił saperów z Rzeszowa. Pocisk artyleryjski kal. 75 mm z czasów II wojny światowej został zabezpieczony przez saperów.

Komentarze
Popularne
Komentowane