Świetne starty Trampa i Makovii

Autor: ts 08.03.2019 Nr: 10/2019
Świetne starty Trampa i Makovii

ŁUCZNICTWO: W Humniskach odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa w Łucznictwie. W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z dziesięciu podkarpackich klubów łuczniczych, wśród nich reprezentanci UKS TRAMP z ZSTiO w Jarosławiu oraz zawodnicy sekcji łuczniczej LKS MAKOVIA z Makowiska.


W zawodach po raz kolejny świetnie wypadli łucznicy jarosławskiego Trampu stając na podium w każdej z rozgrywanych kategorii wiekowych. W kat. open mistrzynią województwa została Agata Osuch wygrywając w finale z koleżanką klubową Joanną Gilowską. Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Ryszard Topolnicki pokonując w finale zawodnika Resovii Rzeszów. W kat. Juniorek w finale spotkały się dwie zawodniczki Trampu, lepszą okazała się Sylwia Zając wygrywając z Natalią Babiak. Wśród młodziczek miejsce drugie zajęła Urszula Kutyła. W kat dzieci drugie miejsce na podium wywalczyła Aleksandra Chmura a miejsce trzecie zajęła Julia Głąb. W kat. dzieci młodszych, będąc najmłodszą zawodniczką tych zmagań tytuł wicemistrzyni Województwa Podkarpackiego wywalczyła Maja Kuźma.  W kat. łuków bloczkowych miejsce drugie wywalczył Marek Kuźma a trzeci był Tomasz Głąb.  W kat dzieci i dzieci młodszych cztery medale wywalczyli zawodnicy LKS Makovia. W kat. dzieci drugie miejsce wywalczył Wawrykowicz Szymon, wśród dzieci  młodszych zacięty pojedynek o pierwsze miejsce stoczyli zawodnicy z Makowiska, ostatecznie z rekordem życiowym i klubu dwoma punktami wygrał Łukasz Kutyła przed Jakubem Kisiel, a wśród dziewczynek trzecie miejsce wywalczyła Julia Witkowska.

 

Mistrzostwa seniorów

W Wilkowicach odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów. W zmaganiach uczestniczyła czwórka zawodników Trampu. 

Bardzo dobrze zaprezentowała się tam Sylwia Zając (juniorka młodsza) tocząc wyrównany, choć przegrany pojedynek z doświadczoną Zawodniczką Grota Zabierzów, uczestniczką ostatnich Igrzysk Olimpijskich. Dryżyna Męska Trampu w składzie Ryszard Topolnicki, Jakub Biela i Jakub Siwoń zajęła 12 miejsce. W marcu zawodnicy Trampu powalczą jeszcze o medale Halowych Mistrzostw Polski w kategoriach juniorów, młodzieżowców, zaś w kategorii młodzików rywalizować będą także łucznicy Makovii.

 

Komentarze
Popularne