Przychodnię czeka modernizacja

Autor: ek 15.03.2019 Nr: 11/2019
Przychodnię czeka modernizacja

Najprawdopodobniej jeszcze pod koniec marca rozpoczną się prace związane z modernizacją przychodni w Radymnie. Czy wiąże się to z utrudnieniami?

W połowie lutego br. Miasto Radymno ogłosiło przetarg nieograniczony na realizację zadania pn. „Modernizacja energetyczna budynku ochrony zdrowia w Radymnie”. Prace z tym związane ruszą najprawdopodobniej już 25 marca i potrwają do końca kwietnia. Pacjentów, jak i personel czekają niewielkie utrudnienia, aczkolwiek poradzone prace nie będą się wiązały z zamknięciem obiektu. Wykonawca jest zobligowany do prowadzenia prac budowlanych z uwzględnieniem specyfiki funkcjonowania budynku. Przewidziany pełny zakres prac termomodernizacyjnych i remontowych wykonywany będzie w trakcie funkcjonowania budynku.

– Poza możliwymi chwilowymi wyłączeniami z użytkowania drugorzędnych pomieszczeń piwnicznych, oraz w trakcie wymiany stolarki okiennej i towarzyszących jej prac pomocniczych nie przewiduje się możliwości wprowadzania poważnych zakłóceń w bieżącej działalności budynku. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac (przygotowawczych, wyburzeniowych, remontowych i innych) szczegółowy ich zakres, termin wykonania, sposób organizacji pracy, oraz proponowane rozwiązania w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa zarówno personelowi jak i pacjentom  powinny być uzgodnione z kierownictwem obiektu – wyjaśnia Marek Kosztyła z Urzędu Miasta w Radymnie.

   W ramach inwestycji współfinansowanej  ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego planuje się m.in. docieplenie ścian zewnętrznych piwnic, budynku oraz stropu piętra, wymianę okien i drzwi oraz pokrycia dachu.

Komentarze
Popularne
Komentowane