KGW z Pigan laureatem nagrody im. J. Ślisza

Autor: ek 15.03.2019 Nr: 11/2019
Pamiątkowe zdjęcie gospodyń z Pigan na Europejskim Forum Rolniczym.
Pamiątkowe zdjęcie gospodyń z Pigan na Europejskim Forum Rolniczym.
Fot. CKSiR Sieniawa

Koło Gospodyń Wiejskich w Piganach jako jedno z dziesięciu w Polsce i jedyne z Podkarpacia zostało uhonorowane nagrodą im. Józefa Ślisza. Wyróżnienie z rąk premiera Mateusza Morawieckiego i Prezesa PSL-u Władysława Kosiniaka Kamysza odebrały Bronisława Bajor i Kazimiera Buniowska.

Wręczenie nagród odbyło się na początku marca w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A w Jasionce podczas Europejskiego Forum Rolniczego z udziałem przedstawicieli polskiej i europejskiej polityki. Na forum poruszano ważne dla rolnictwa tematy oraz prezentowali się producenci i sprzedawcy związani z branżą rolniczą.

Wizyta KGW z Pigan w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A w Jasionce nie ograniczyła się tylko do odebrania nagrody. Gospodynie miały swoje stanowisko z bogato zastawiony regionalnymi przysmakami stół, na którym obok pieroga z kaszą gryczaną, pierogów, pysznych ciast, domowej roboty nalewek i przetworów znalazły się też potrawy wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych. wśród nich był syrnik z krupami oraz gościnnik chlebowy. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników forum, którzy chętnie częstowali się przysmakami. Koło z Pigan odwiedzili członkowie zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, m. in. marszałek Władysław Ortyl, który w prezencie otrzymał tradycyjny gościnnik. Podobny reprezentacja koła wręczyła premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Celem nagrody im. Józefa Ślisza przyznawanej przez Fundację Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej jest uhonorowanie organizacji bądź osób wyróżniających się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wolności chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich”.

Komentarze
Popularne
Komentowane