Mieszkanka Szówska znalazła amunicję

Autor: ek 15.03.2019 Nr: 11/2019
Mieszkanka Szówska znalazła amunicję

Mieszkanka Szówska w czasie wykonywania prac ziemnych na swojej posesji znalazła amunicję pochodzącą najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Wezwani na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i powiadomili saperów.

W ubiegłym numerze Gazety Jarosławskiej informowaliśmy o znaleziskach z czasów II wojny światowej, które zostały odkryte na terenie jarosławskiej uczelni, a także na ul. Zachariasiewicza w Radymnie. Kilka dni później podobnego znaleziska dokonała na swojej posesji mieszkanka Szówska. Kobieta podczas prowadzonych prac ziemnych odnalazła dwie sztuki amunicji. Przybyli na miejsce funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziona amunicja, to skorodowane naboje kal. 7,62 mm i kal. 7,92 mm pochodzące najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Policjanci z Posterunku Policji w Wiązownicy zabezpieczali miejsce odnalezienia amunicji do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Saperzy z 21 Batalionu w Rzeszowie sprawdzili teren i zabrali pociski.

 

Policja ostrzega!

Jeżeli podczas prac polowych znajdziemy niewybuch, amunicję należy natychmiast o tym fakcie powiadomić policję. Takiego znaleziska pod żadnym pozorem nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią.

Komentarze
Popularne
Komentowane