Hubert dokonał matematycznego odkrycia

Autor: ek 15.03.2019 Nr: 11/2019
Hubert dokonał matematycznego odkrycia
Fot. SP 1

Hubert Dołemski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Jarosławiu dokonał odkrycia, dzięki któremu został pierwszym uczestnikiem Klubu Młodych Przyjaciół Gaussa.

– Zdolny, otwarty, niezależny, wytrwały w działaniu - tak Olaf Pokrywka, dyrektor SP nr 1 w Jarosławiu opisuje Huberta Dołemskiego - ucznia kl. VIII, który od najmłodszych lat pasjonuje się matematyką. Hubert odkrył, że różnica dwóch kolejnych kwadratów liczb naturalnych jest równa sumie tych liczb. Jego odkrycie zostało opublikowane na stronie internetowej www.swiatmatematyki.pl, a nastolatek został pierwszym uczestnikiem Klubu Młodych Przyjaciół Gaussa. Klub powstał po tym, jak nauczyciele zaczęli przysyłać do redakcji wydawnictwa „Świat Matematyki” prace swoich zdolnych uczniów, w których młodzi pasjonaci próbują samodzielnie odkrywać prawa matematyczne.

– Dla doświadczonego dorosłego matematyka odkrycia te są oczywiste. Jednak zauważyć należy, że świadczą one o dużym potencjale naukowym młodych autorów i przez to zasługują na naszą uwagę - czytamy na stronie wydawnictwa matematycznego.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane