Dni Muzyki Fortepianowej

Autor: ek 15.03.2019 Nr: 11/2019
Finałowy koncert Grupy MoCarta.
Finałowy koncert Grupy MoCarta.
Fot. CKiP

Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu przy współpracy z Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych już po raz ósmy zorganizowało Dni Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej. Święto muzyki klasycznej odbyło się w dniach 2-7 marca w Sali Koncertowej ZPSM w Jarosławiu. 

W ramach znakomitego inauguracyjnego Koncertu Galowego wystąpiła Młodzieżowa Orkiestra Kameralna im. S. Kruszelnickiej ze Lwowa. Publiczność powitał, w imieniu Burmistrza Miasta Jarosławia Waldemara Palucha, jego zastępca – Dariusz Tracz, a Bogusław Pawlak opowiedział o tradycji upowszechniania kultury wysokiej.

W drugi dzień Festiwalu, z Recitalem Fortepianowym wystąpił Piotr Paleczny. Występ nacechowany był narracyjną dramaturgią dzieł F. Chopina, a za urozmaicenie muzycznej uczty posłużyły zapowiedzi prowadzącego, Bogusława Pawlaka, który przybliżył publiczności tło powstania utworów.

W ramach koncertu finałowego wystąpiła Grupa MoCarta, która – z okazji jubileuszu dwudziestolecia powstania – zagrała koncert pełen wspaniałej muzyki smyczkowej, wspartej wstawkami wokalnymi i rekwizytami. Najpopularniejsze utwory muzyki poważnej, pełne ciepła reminiscencje i żarty wywołały zachwyt oraz salwy śmiechu. Podziękowania za wspólnie spędzony Festiwal złożyli patron honorowy, Burmistrz Miasta Jarosławia Waldemar Paluch, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Tomasz Wywrót oraz dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu Grażyna Sereda.

Komentarze
Popularne
Komentowane