Dzięki czujnikom będzie bezpieczniej

Autor: dp 15.03.2019 Nr: 11/2019
Dzięki czujnikom będzie bezpieczniej

Spółdzielnia Mieszkaniowa bloków przy ul. Konopnickiej kupiła i montuje w mieszkaniach czujniki czadu.

W styczniu Rada Nadzorcza Spółdzielni na wniosek Zarządu podjęła uchwałę w sprawie podniesienia bezpieczeństwa użytkowania mieszkań z gazowymi podgrzewaczami wody poprzez wyposażenie tych mieszkań w czujniki tlenku węgla, inaczej czadu.

Zarząd przeprowadził rozeznanie wśród mieszkańców odnośnie tego, ilu z nich już ma zamontowane czujniki. Okazało się, że 20 mieszkań było wyposażonych w czujniki, a 500 nie – informuje Zbigniew Zięzio, zastępca prezesa zarządu Spółdzielni.

W ogłoszonym przetargu, w związku ze zbyt wysoką ceną, nie wybrano żadnego oferenta. Spółdzielnia więc, by było taniej, czujniki zakupiła sama i zamontują je konserwatorzy, a nie firma zewnętrzna. Koszt zakupu tych urządzeń będzie spłacany przez lokatorów przez okres trzech lat. Montaż zaczął się 8 marca i potrwa do końca miesiąca. Niestety, już w pierwszych dniach, pojawiły się osoby, które nie chciały zgodzić się na montaż czujników w swoich mieszkaniach.

Wcześniej, 28 lutego, odbyło się spotkanie informacyjne na temat działania czujników czadu, które poprowadził komendant PSP w Przeworsku kpt. Marcin Lachnik. Nie cieszyło się ono jednak dużą frekwencją mieszkańców.

 

 

Komentarze
Popularne
Komentowane