Nowa Piątka

Autor: ek 15.03.2019 Nr: 11/2019
Nowe programy Pis-u zaprezentowała Anna Schmidt-Rodziewicz, poseł na Sejm RP oraz radni: Wanda Czerwiec, Piotr Baran i Maciej Kamiński.
Nowe programy Pis-u zaprezentowała Anna Schmidt-Rodziewicz, poseł na Sejm RP oraz radni: Wanda Czerwiec, Piotr Baran i Maciej Kamiński.

Anna Schmidt-Rodziewicz oraz radni Prawa i Sprawiedliwości przedstawili najnowsze programy wchodzące w skład „Nowej Piątki”. Briefing z udziałem mediów odbył się w czwartek, 7 marca.

500+ na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego (wejście w życie: 1 lipca 2019 r.), zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia (wejście w życie: 1 października 2019 r.), 17 % PIT i podwyższenie kosztów uzyskania przychodów (wejście w życie: 1 października 2019 r.), przywrócenie połączeń autobusowych (wejście w życie: kwiecień/maj 2019 r.) oraz emerytura+ (wejście w życie: 1 maja 2019 r.) to najnowsze programy Prawa i Sprawiedliwości, które mają zostać zrealizowane najpóźniej jesienią tego roku. Ich założenia, koszty, jak również wiele innych szczegółowych informacji przekazała podczas briefingu prasowego Anna Schmidt-Rodziewicz, poseł na Sejm RP oraz  towarzyszący jej radni Prawa i Sprawiedliwości: Wanda Czerwiec, Piotr Baran i Maciej Kamiński. Poruszone zostały również programy już wdrożone, jak „Maluch+”, „Senior+, „Mama 4 plus”, czy funkcjonujące od 2016 roku świadczenie „500+”, które dotychczas przyznawane było na drugie i kolejne dziecko w rodzinie oraz uzależnione było od kryterium dochodowego. Już od lipca ma się to zmienić. Nowa Piątka to także ukłon w stronę emerytów, bowiem dodatkowe środki czy przywrócenie zlikwidowanych połączeń autobusowych zapewne korzystnie wpłyną na poprawę standardu życia osób starszych.

   A. Schmidt-Rodziewicz podczas konferencji podkreśliła, że dzięki programom realizowanym przez PiS gospodarka rozwija się lepiej niż przewidywano, a prognozowane na ten rok spowolnienie, nawet jeśli nastąpi, to będzie mniejsze niż byłoby bez tych programów.

Wydatki na Piątkę w 2019 roku wyniosą przeszło 20 mld złotych.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane