Nie taki polski straszny

Autor: erka 22.03.2019 Nr: 12/2019
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.

O tym, że język polski jest bardzo różnorodny i bogaty gramatycznie, wiemy wszyscy. Któż z nas nie miał czasami wątpliwości typu „jak to się pisze?”. Problemów z poprawną polszczyzną nie mają uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Sieniawa, którzy wzięli udział w konkursie polonistycznym „Język polski jest ą-ę”.

W tym roku uczniowie rywalizowali indywidualnie. W zmaganiach językowych musieli wykazać się znajomością gramatyki i ortografii języka polskiego, bogatym słownictwem, znajomością frazeologii i umiejętnością skojarzeń. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i oceną prac czuwało jury w składzie: Helena Capłap, Elżbieta Jagusztyn i Wioletta Szewc.

Jak się okazało, nie taki polski straszny, jak o nim  mówią. Spośród czternastu uczestników językowych zmagań najlepsza okazała się Patrycja Litwin – uczennica Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce. Drugie miejsce na podium zajęła Karolina Ożga ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie, a trzecie jej koleżanka ze szkoły – Julia Janowska. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a każdy z uczestników – pamiątkowy dyplom i drobny upominek.

   Konkurs zorganizowało już po raz trzeci Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Komentarze
Popularne
Komentowane