Matlandia z Wylewy najlepsza

Autor: erka 22.03.2019 Nr: 12/2019
Młodzi matematycy z sieniawskich szkół.
Młodzi matematycy z sieniawskich szkół.
Fot. org.

Z okazji obchodzonego 12 marca Dnia Matematyki, po raz drugi w CKSiR „Sokół” w Sieniawie zorganizowany został Międzyszkolny Konkurs Matematyczny.

Choć niektóre działy matematyki – algebra, geometria czy rachunek prawdopodobieństwa niejednokrotnie sprawiają, że uczniowie najchętniej czmychnęliby spod jej panowania, to uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego udowodnili, że jej tajniki nie sprawiają im problemów.

   W konkursie przedmiotowym udział wzięły trzy drużyny, które musiały wykazać się nie tylko wiedzą matematyczną, ale również umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przestrzenną. Zadania konkursowe nie sprawiły zawodnikom trudności. Dodatkowe, niepunktowane zadanie odnosiło się do wiedzy o liczbie π. Najwięcej o niej wiedzieli zawodnicy drużyny Matlandia z Wylewy, którzy ostatecznie wygrali konkurs odnotowując na swoim koncie największą liczbę punktów. Drugie miejsce na podium zajęli Matematycy.com z Rudki, a trzecie – Team Matma z Czerwonej Woli. Nagrody i dyplomy wręczył drużynom dyrektor CKSiR „Sokół” w Sieniawie Piotr Majcher. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Komentarze
Popularne
Komentowane