SuperKoderzy ze Studziana

Autor: erka 22.03.2019 Nr: 12/2019 2
SuperKoderzy ze Studziana.
SuperKoderzy ze Studziana.
Fot. org.

Szkoła Podstawowa im. Św. Brata Alberta w Studzianie bierze udział w wielu przedsięwzięciach mających na celu naukę programowania. Wraz z rozpoczęciem bieżącego roku szkolnego klasy V i VI rozpoczęły zmagania w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym SuperKoderzy ,,Dziennikarze przyszłości".

- Współpraca  z  Fundacją Orange zaowocowała otrzymaniem grantu na zakup sprzętu elektronicznego, który wykorzystywany jest podczas zajęć dydaktycznych oraz uroczystości dla społeczności szkolnej i środowiska lokalnego. W czasie trwania projektu  dzieci uczyły się podstaw robotyki i poznawały świat nowych technologii na zajęciach rozwijających kreatywność. Poznanie języków programowania  było etapem początkowym projektu. W dalszej jego części uczniowie z programistów zamienili  się w  nowoczesnych dziennikarzy. Tworzyli interaktywne reportaże: zbierali materiał dźwiękowy, montowali go i programowali animacje za pomocą programu Scratch. Kurs łączył elementy nauki programowania, edukacji medialnej i językowej z elementami dykcji, emisji głosu i  autoprezentacji - opisuje Monika Balawender, koordynatorka projektu. - Zdolność odnajdywania się  w wirtualnym świecie, znajomość zasad kodowania i języków programowania to bez wątpienia umiejętności niezbędne i przynoszące wiele korzyści dzieciom: przyczyniają się do rozwoju uczniów, ich logicznego myślenia, kreatywności, rozwiązywania problemów iwnioskowania - podsumowuje.

 

Innowacyjne lekcje języka polskiego w Studzianie pozwoliły na zacieśnienie współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. Jana III Sobieskiego w Przeworsku, w ramach której uczniowie uczestniczyli w pokazowych lekcjach programowania.

- Mamy nadzieję, że  w młodych programistach-dziennikarzach rozbudziły się przyszłe zainteresowania zawodowe. Lekcje pokazały, że praca z komputerem to nie tylko dobra zabawa, ale zajęcie wspierające ich rozwój, gdyż zaawansowana cyfrowa technologia otacza nas wszędzie. Mamy nadzieję, że dzięki zrealizowanemu projektowi młodzież odkryje w sobie pasje i zwiąże z nimi karierę zawodową - podsumowują organizatorzy.

 

Komentarze
Popularne