Przerwany mecz w Krośnie. JKS wygra walkowerem?

Autor: ts 22.03.2019 Nr: 12/2019

Piłka nożna IV LIGA: Spotkanie Karpat z JKS-em w 75 minucie gry przerwali miejscowi pseudokibice. Do tego momentu na boisku notowano bezbramkowy remis. Wszystko wskazuje na to, że jarosławianie otrzymają punkty walkowerem. W Przeworsku Orzeł zremisował z Pilznem, a Piast w Tuczempach pokonał Koronę. Bez punktów tym razem zostali gracze z Wiązownicy.

Karpaty Krosno - JKS Jarosław 0:0 - mecz przerwany w 75. minucie.

Karpaty: Krawczyk – Stasz, Sz. Śliwiński, Groborz, Gierlasiński ż – Zięba (61 Kowalski), Knap ż (63 Burka), Król, Wojtasik, Sikorski – Brożyna (61 Fundakowski).

JKS: Lis – Kucharski, Gwóźdź, Sobolewski, Jurczak – Ptasznik, Brodowicz, Oziębło, Bańka, Rabczak – Pawlak.

Sędziował Toś (Tarnobrzeg). Widzów 1 tys. (150 z Jarosławia).

- Czuliśmy się zagrożeni. Niektórzy zawodnicy przy zbieganiu z boiska poczuli gaz, więc ciężko w krótkim czasie zregenerować się do wysiłku. To młode chłopaki, wszyscy widzieli, co działo się na stadionie, także podjęliśmy decyzję o niekontynuowaniu gry - wyjaśnił trener jarosławian, Paweł Załoga, po tym jak sędziowie przerwali pojedynek. O wyniku zadecyduje Podkarpacki ZPN. Ponadto Karpatom grożą sankcje finansowe i gra przy pustych trybunach. Do momentu przerwania meczu na boisku było 0:0.

Orzeł Przeworsk – KP Pilzno 1-1 (0-1)

Bramki: 0:1 Florian 39, 1:1 Kmiotek 86.

Orzeł: Kurosz – Salwach, Sykała, Strączek ż, Kowal – Pigan (73 Kmiotek ż), Nikanovich, Barszczak żż cz[61], Lech ż, Flis (83 Młodnicki) – Błajda (63 Wilk).

Pilzno: Maziarek – Cichowski, Kwaśniczko, Tragarz, M. Nalepka – Florian, Bytnar (60 Adamczak), Tomaszewicz ż (70 Ziaja), H. Nalepka – Wolański, Ślęzak ż. Sędziował Kijowski (Krosno). Widzów 250.

Remis dla Orła uratował Kamil Kmiotek, który w końcówce zdecydował się na strzał z dystansu. Z wyniku nie jestem zadowolony, bo niestety remis jest to strata dwóch punktów u siebie. Ale  z przebiegu gry, ze stworzonych sytuacji pod bramkowych, z tego, że graliśmy w osłabieniu praktycznie przez trzydzieści minut, ten remis szanujemy, bo było bardzo ciężko. Chłopcy swoją wolą walki, ambicją wyrównali i mogli nawet pokusić się o zwycięstwo – podsumował Grzegorz Sitek, trener gospodarzy.

KS Wiązownica – Błękitni Ropczyce 0-1 (0-1)

Bramka: 0:1 Sulisz 47.

Wiązownica: Michałowicz – Gliniak, Halejcio, Sokolenko, Bartnik – Bałanda (46 Daniel), Lorenc, R. Gil (84 Telega), Nowak, A Gil – Buć.

Błękitni: Albrycht – Hirka, Bartosz Darłak, Waszczuk, Cach – Orzech (85 Kukla), Piwowar (73 Kalin), Bartłomiej Darłak (77 Kot), Siepierski (90 Bieniek) – Sulisz, Kosiba (88 Majcher).

Sędziował Gancarz (Krosno). Widzów 100.

Drużyna Błękitnych zaskoczyła miejscowych. Grali szybko, przeważali na boisku i stwarzali więcej sytuacji bramkowych. Jedną z nich zamienili na gola. W 47 minucie pojedynku, w zamieszaniu na polu karnym do piłki dopadł Robert Sulisz i silnym, precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi Wiązownicy. Gospodarze szukali wyrównania. Najbliżej był Adrian Nowak ale przegrał sytuację sam na sam z golkiperem Błękitnych.