Debiutancka książka Daniela Wachta

Autor: dp 29.03.2019 Nr: 13/2019
Debiutancka książka Daniela Wachta

20 marca swoją premierę miała książka napisana przez pochodzącego z Jarosławia, 19-letniego Daniela Wachta.

Daniel Wacht niedługo będzie zdawał maturę. W swoim życiu zajmuje się jednak nie tylko nauką.

Odkąd pamiętam, lubiłem pisać na różne tematy, które dawały mi możliwość wyrażenia siebie. Moim celem stało się napisać thriller, który poruszy ludzi, sprawi, że ciężko będzie się od niego oderwać, a jednocześnie wzruszy czytelników do łez – opowiada młody autor.

Prace nad książką pt. „Ilaxim Lake” Daniel rozpoczął będąc w pierwszej klasie liceum. Skończył pisać po jedenastu miesiącach, tworzył głównie nocami. W tym okresie cały czas chodził do szkoły, a dodatkowo podjął pracę w sprzedaży, która pozwoliła mu zarobić własne pieniądze, a przy okazji nabrać nowych doświadczeń, które również stały się inspiracją dla wątków opisanej historii. Książka prawie dwa lata przeleżała w szufladzie. Daniel nie chciał jej po prostu wydrukować. Zależało mu na zainteresowaniu nią najlepszych wydawnictw, które zapewniłby książce odpowiedni rozgłos i renomę. Warto było czekać, bo ostatecznie „Ilaxim Lake” można obecnie kupić m.in. w Empiku.

O czym jest książka?

Głównym bohaterem jest Krzysztof. Planuje on z żoną wyjazd nad jezioro, tytułowe

Ilaxim Lake. Niestety, musi on zrezygnować z wyjazdu, bo nie pozwalają mu na to obowiązki służbowe. Wkrótce żałuje, że nie pojechał z żoną, bo wszelki słuch o niej ginie, podobnie jak i o pozostałych pięciu uczestnikach wyjazdu. Akcja rozpoczyna się rok od tego wydarzenia, gdy zmęczony poszukiwaniami Krzysztof postanawia ostatni raz udać się nad Ilaxim Lake. Na miejscu natrafia jednak na szereg intrygujących sytuacji oraz odkrywa, że wioska i jej mieszkańcy przypominają pogańską sektę. By dowiedzieć się, jak skończy się ta historia, zapraszam do lektury oraz na profil na facebook’u pod tym samym tytułem – zachęca Daniel Wacht.

Aktualnie pracuje on nad drugim thrillerem psychologicznym, który powinien być gotowy do września i jeszcze w tym roku pojawić się w księgarniach.

Komentarze
Popularne
Komentowane