Wagarowicze na Komendzie

Autor: ek 29.03.2019 Nr: 13/2019
Wagarowicze na Komendzie
Fot. KPP

115 uczniów w „Dniu Wagarowicza” przebywało na jarosławskiej Komendzie. Dzieci i młodzież miały okazję zobaczyć strzelnicę, siłownię, niebieski pokój oraz gabinet komendanta powiatowego.

Najmłodsi mogli zobaczyć, jak na co dzień pracują jarosławscy policjanci. Uczniowie zwiedzili  niebieski pokój, siłownię oraz nowoczesną strzelnicę, gdzie funkcjonariusze na co dzień doskonalą swoje umiejętności strzeleckie. Dowiedzieli się o szkoleniu policjantów i bezpiecznym posługiwaniu się bronią, którą mogli obejrzeć z bliska. Spotkanie było również okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w ruchu drogowym. Niewątpliwą atrakcją, która wywołała u dzieci dużo emocji, było spotkanie z psem służbowym, który wykonywał komendy słowne swojego przewodnika.

   Mł. insp. Mariusz Rabka, komendant Powiatowy Policji w Jarosławiu częstował najmłodszych gości słodyczami i rozdawał kolorowanki. Niektórzy mieli nawet okazję usiąść w jego fotelu. Starsi uczniowie otrzymali ulotki z informacjami dla kandydatów do służby oraz zapoznali się z procedurą rekrutacyjną.

 

Komentarze
Popularne
Komentowane